חיפוש:
קורס הפרמדיק הינו הקורס הרפואי הבכיר ביותר המבוצע ע"י מד"א
לחץ כאן להרשמה
לקורס פאראמדיקים
0 הודעות חמות מהשטח
ארכיון החדשות
< עם פגיעה רב מערכתית. 052-3696444 הודעה 5
24/10/2014
 
< עם פגיעה רב מערכתית. 052-3696444 הודעה 6
24/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: ב-10:40 נמסר למד"א מרחב איילון על גבר שנפל מגובה של 4 קומות ) ככל הנראה תאונת עבודה ( רח' מסדה ברמלה. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים תוך פעולות החייאה לבי"ח אסף הרופא גבר כבן 45 מחוסר הכרה >>>> הודעה 4
24/10/2014
 
דובר מד"א, זכי הלר: ב-10:40 נמסר למד"א מרחב איילון על גבר שנפל מגובה של 4 קומות ) ככל הנראה תאונת עבודה ( רח' מסדה ברמלה. חובשים ופרמדיקים של מד"א מעניקים טיפול רפואי ומפנים תוך פעולות החייאה לבי"ח אסף הרופא גבר כבן 45 מחוסר הכרה >>>> הודעה 5
24/10/2014
 
דובר מד"א נגב: ב-07:40 מתקבל דיוח במוקד מרחב נגב על התהפכות ג'יפ בכביש 90 , צומת מצדה, חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל2 נפגעים בשנות ה-20 ובהמשך פונו בסיוע מסוק מד"א, 1 במצב קל וה-2 בינוני לביה"ח סורוקה. חנן דדון 052-617666 הודעה 4
24/10/2014
 
כניסת חברים
ת.ז   
סיסמה   
שכחת סיסמה?
התנדבות    |    ידידי מד"א    |    תרומת דם טבורי    |    איתור קרובים    |    אמבולנס המשאלות    |    מכרזים    |    דרושים    |    צור קשר
101 
אודות מד"א 
תנועת הצל"א 
פרוייקטים 
מדאונליין 
ארכיון 
תשלומים 
דף הבית  > חדשות

הכנס השנתי של מתנדבי מד"א חו"ל:
באים מכל העולם כדי להציל חיים בישראל

07-07-13 , 14:36

אמש, בשעה 18:00, נערך בקיבוץ רמת רחל הכנס השנתי של מתנדבי מד"א חו"ל * המתנדבים הם צעירים המגיעים לישראל מכל רחבי העולם, על מנת להתנדב במד"א למשך חמישה שבועות * בכנס שנערך, לקחו חלק 200 צעירים חדורי שליחות ואמונה בהצלת חיים

 

אתמול (ב', 01.07), התכנסו בקיבוץ רמת רחל כ-200 צעירים, בגילאי 18-25, שהתקבצו מכל רחבי העולם והגיעו לישראל במטרה אחת: לקחת חלק בפעילות הצלת החיים של מד"א בישראל ולהפוך- ולו לתקופה קצרה- למתנדבי מד"א בכל רחבי הארץ.


הצעירים הגיעו לישראל במסגרת תכנית 'מד"א חו"ל', המביאה צעירים יהודיים מכל רחבי העולם לישראל, במטרה להכשירם להגשת עזרה ראשונה ולהתנדבות במערך האמבולנסים של מד"א. התכנית מפעילה 10 מחזורי פעילות בשנה, הכוללים קורס הכשרה מעשית וכ-5 שבועות התנדבות בתחנות מד"א השונות ברחבי הארץ. התכנית אף מציעה לבוגריה לקחת חלק בקורסים מתקדמים דוגמת קורס התנדבות בניידות הטיפול הנמרץ, קורס מדריכים ועוד.

 

 


תרומתם האדירה של מתנדבי חו"ל במד"א באה לידי ביטוי לאורך השנה כולה. בימים האחרונים, נראתה תרומתם שוב- באופן בולט במיוחד. בשבת האחרונה (29.6.13), בסמוך לשעה 13:00, טיילה ג'ואל סמאל, מתנדבת מד"א חו"ל מארה"ב כבת 20, על החוף ביפו העתיקה יחד עם משפחתה. לפתע שמעה צעקות וגילתה כי צעיר כבן 20 טובע במעמקי הים. ג'ואל, שלוותה בשני בני דודיה הצעירים, ניגשה במהירות לחוף על מנת לסייע בטיפול הרפואי הראשוני. ג'ואל הצטרפה למאמצי ההחייאה המוצלחים של צוות החובשים והפאראמדיקים של מד"א שהובילו לפינוי של הצעיר לבית חולים כשהוא עם דופק ומונשם.


200 חניכי מד"א חו"ל שיתכנסו הערב למפגש מרתק בקיבוץ רמת רחל, רובם הם חניכי קורסי יוני ויולי של תכנית מד"א חו"ל. החניכים, שעוברים במסגרת התכנית קורס הכנה בן 10 ימים ולאחריו התנדבות בת חמישה שבועות, נתקלו לראשונה בחייהם במגוון מצבי חירום רפואיים. רבים ממתנדבי מד"א חו"ל, המסיימים את התנדבותם במסגרת הפרויקט, שבים לאחר מכן לישראל וחלקם אף עושים עלייה.


במהלך הכנס, הוענקו לשני מתנדבים צעירים בוגרי התכנית תעודות הצטיינות:


• קייל בלנק- בן 21 מארה"ב: עבר את הקורס הבסיסי בינואר 2012. מיד לאחר מכן התגייס ל"מחל-צנחנים" ושירת בו שנה וחצי. השתחרר מצה"ל ולאחרונה השלים את תהליך ה"עלייה". בלנק מתגורר כעת במרכז הקליטה ברעננה, מאז כניסתו לתכנית ועד היום סייע פעמים רבות בפעילויות שיווק והסברה של התכנית, הרצה בפני מועמדים פוטנציאליים וסייע במאמצי הסברה בארץ ובחו"ל.


• מיטל מזרחי- בת 18 מארה"ב: עברה את הקורס הבסיסי בינואר 2013. משתתפת כרגע בקורס המתקדם (88 שעות) ותשתתף בקורס המדריכים בעוד כ-3 שבועות. מאז שסיימה את הקורס סייעה רבות בפעילויות הסברה וליווי מבקרים במגן דוד אדום. בנוסף, אחראית על קבוצת מבקרים שתגיע לבקר במד"א ירושלים בחודש הקרוב. מיטל סיימה לפני מספר שבועות את תהליך ה"עלייה" לישראל ומתגוררת כיום בהרצליה.

 

גם מדריכי התכנית זכו להוקרה והערכה בכנס, כאשר יחולקו להם דגלוני מד"א. בין המדריכים שיזכו לשי הצנוע: אייל בן עטר, יאיר בדל, איתמר פישר, חוה לנדאו, אנה שרמן, אורית מזר ואבישי קאפח.

 

במסגרת הכנס שנערך, הוזכר שמו של יוחאי פורת ז"ל, שעל שמו קרויה התכנית במד"א מזה כעשור. יוחאי פורת ז"ל, שימש כרכז הראשון של הפרויקט הייחודי עם היוסדו, ונהרג בפיגוע ירי בשנת 2002, בעת שניסה להגיש עזרה לחבריו הפצועים בשטח. בן 26 היה במותו. אחותו של יוחאי ז"ל, ענבל פורת, צפויה לשאת דברים בטקס הערב.


לפני הטקס, הועברה לצעירים הרצאה מקצועית על ידי פאראמדיק מד"א, פליקס לוטן, בנושא רפואת חילוץ.


בין הנואמים בכנס היו מנהל אגף הד"ס במד"א, מגן ד"ר אלי יפה, מנהל המחלקה הבינלאומית במד"א תמ"ג יוני יוגודובסקי, רכזת תכנית מתנדבי מד"א חו"ל, רעות פלד-פרקש, נציג המתנדבים הצעירים- דניאל גרומר, בן 22, מארה"ב. לצידם, כיבדו את הטקס בנוכחותם גם בוגרי התכנית שעלו לארץ ומנהלי אגודת ידידי מד"א בצרפת שנמצאים בימים אלה בארץ.

 

מנכ"ל מד"א, רמ"ג אלי בין: "תכנית מד"א חו"ל מחזקת את הקשר בין בני נוער יהודיים בעולם ובין מדינת ישראל, ותורמת רבות לבניין הערכים ודרך החיים של הצעירים. אני שמח בכל שנה לראות את הצעירים השבים לישראל בעקבות פועלם במסגרת התכנית ויודע כי כל חניך בתכנית זו הוא שגריר טוב לישראל ולמד"א ברחבי העולם". 

 

 

 

בעת מצוקה יש לטלפן למספר החירום 101

גם אתם יכולים להציל חיים!
מגן דוד אדום מקיים סדנאות עזרה ראשונה והחייאה לפרטים נוספים והרשמה לחצ/י כאן.

או בטלפונים: 1700-500-430 , פקס - 03-6870494

לבירורים על מועדי התרמות דם לחצ/י כאן

 או בטלפון: 03-5300400

הצטרפו  לעמוד של מד"א בפייסבוק  

יוטיוב העמוד הרשמי

 


 


 

 
לראש הדף
 
שלח לחבר
גירסה להדפסה
פורטל מגן דוד אדום   |   מפת האתר   |   פניות הציבור   |   פניות מתנדבים   |   קישורים   |   נתוני פעילות